Początek. Kosmiczny spacer filozoficzny

Początek. Kosmiczny spacer filozoficzny

spacer rodzinny + seans w Planetarium (6+) / prowadzenie: Anna Jurek
2 października (sobota) / godz. 12.00 / miejsce: EC1 (wejście do Planetarium od ul. Targowej 1/3)

BRAK WOLNYCH MIEJSC. LISTA REZERWOWA PĘKA W SZWACH.

Każde spotkanie dobrze jest rozpocząć od początku…  Wspólnie zastanowimy się, czym jest początek i w jaki sposób można nasze wyobrażenia odnieść do początku Wszechświata…. Co z tym początkiem? Czy początek zawsze zakłada koniec? Czy można nie mieć początku, a mieć koniec? Co było początkiem Wszechświata i skąd to wiemy? Czy przed początkiem też coś było, czy to pytanie bez sensu? Jakie były składowe elementy początku kosmosu? Czy Wszechświat będzie istniał zawsze, czy może kiedyś się skończy?

Książka „Kosmos. To czego dorośli Ci nie mówią” autorstwa Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera (wydawnictwo Publicat) stała się inspiracją do przygotowania warsztatowego spotkania rodzinnego, poświęconego sztuce zadawania pytań i myśleniu pytajnemu, bez którego nie byłoby żadnej dziedziny nauki… A tym bardziej książek!

Spacer zakończy się projekcją filmu „Kosmos dla najmłodszych” w Planetarium EC1. Film opowiada m.in. o  Układzie Słonecznym, Drodze Mlecznej, gwiazdozbiorach Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy oraz o mitach i legendach z nimi związanych.

ANNA JUREK – edukatorka i filozofka. Propagatorka programu „Filozofowania z dziećmi” autorstwa Matthew Lipmana, według którego prowadzi warsztaty z dziećmi i szkolenia dla nauczycielek i nauczycieli. Licencjonowana trenerka w zakresie Projektu Edukacji Filozoficznej ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ™ autorstwa Jarosława Spychały. Współpracuje z Wydawnictwem Dwie Siostry, Łódzkim Uniwersytetem Dziecięcym i Festiwalem Książki Obrazkowej „KROPKA+KRESKA”. Absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Wiceprezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK. W 2017 r. otrzymała odznakę „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” za działalność na rzecz Miasta godną szczególnego uznania. Na Instagramie prowadzi profil pani.cogito.filozofuje.

Cena biletu: 10 zł od każdej osoby (warsztat + bilet do Planetarium)

Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość biletów, imiona i nazwiska uczestników oraz wiek dzieci
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź)

Bilety będzie można wykupić pół godziny przed wydarzeniem. Uwaga płatność tylko gotówką. 

autorka fotografii: Agnieszka Cytacka