Piknik w kosmosie. Warsztaty tworzenia pop-up’ów

Piknik w kosmosie. Warsztaty tworzenia pop-up’ów

warsztat plastyczny (11+) / prowadzenie: Bożka Rydlewska
3 października (niedziela) / godz. 12.00-16.00 / miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

300 tryliardów gwiazd składających się na 350 miliardów dużych galaktyk oraz 3,5 biliona galaktyk karłowatych – oto widzialny wszechświat! A co z jego zagadkową niewidzialną częścią?  

Czy zastanawialiście się kiedyś, co może się kryć pod lodową skorupą, w głębokich oceanach Europy, na jednym z księżyców galileuszowych? Jak wyglądałyby zorze polarne (setki razy mocniejsze od tych na Ziemi), widziane z powierzchni Jowisza albo jak przebiegałby Wasz zwykły dzień, gdybyście mieszkali na Marsie? A jeśli wybierzemy się jeszcze dalej, w niewidzialną dla ziemskich teleskopów część wszechświata…  Jakie tajemnicze cuda tam spotkamy? Komos wciąż pozostaje tajemnicą, ale…  od czego mamy wyobraźnię?

Na warsztacie nauczymy się tworzyć ruchome mechanizmy z papieru, wykorzystywane w książkach typu pop-up, poznamy krótką historię pop-upów i pozwolimy wyobraźni swobodnie wędrować po odległych galaktykach, zakamarkach i ogrodach kosmosu, a następnie przełożymy nasze odkrycia na własne trójwymiarowe światy z papieru.

UWAGA! Na warsztaty prosimy przynieść kątomierz, linijkę i dobre nożyczki.

BOŻKA RYDLEWSKA – artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała również na Högskolan för Design och Konsthantverk w Göteborgu. Zajmuje się twórczymi poszukiwaniami w obszarze grafiki, ilustracji, kolażu, odwołując się do tradycji obrazowania surrealistycznego oraz botaniki i literatury. Tworzy również papierowe rzeźby inspirowane książkową techniką pop-up. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą m. in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, w Festiwalu Illustrative w Berlinie, Festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku czy Landmark North w Hong Kongu. Więcej na: www.bozka.com,  http://www.instagram.com/bozka.rydlewska, www.facebook.com/bozka.rydlewska

CENA BILETU: 10 zł od każdej osoby. 

Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość biletów, imiona i nazwiska oraz wiek uczestników
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź)

Bilety będzie można wykupić w kasie Festiwalu pół godziny przed wydarzeniem. Uwaga płatność w kasie tylko gotówką.