Pierwszy krok w kosmos

Pierwszy krok w kosmos (wydarzenie towarzyszące)

twórczy warsztat (6-8 lat z opiekunami) / prowadzenie: Kamila Szpotańska/Anna Biniek
7 października (czwartek) / godz. 17.00 / miejsce: Biblioteka TUVIM (ul. Tuwima 46)

W ramach tegorocznej współpracy Biblioteki Miejskiej w Łodzi z Festiwalem KROPKA+KRESKA Biblioteka TUVIM zaprasza Was do wzięcia udziału w twórczych warsztatach.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda spożywanie posiłków w kosmosie? Albo co znajduje się skafandrze astronauty i czy w przestrzeń kosmiczną kiedykolwiek poleciało jakieś zwierzę? Jeśli jesteście głodni odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące kosmosu, to zapraszamy na warsztaty do Biblioteki TUVIM, gdzie w towarzystwie przepięknie ilustrowanych książek (i nie tylko!) razem zgłębimy tę wiedzę. W programie znalazło się również miejsce na masę kreatywnych aktywności związanych z konstelacjami i wymyślaniem własnych planet, więc dobra zabawa gwarantowana.

KAMILA SZPOTAŃSKA – absolwentka międzynarodowych studiów kulturowych, pracująca w Bibliotece TUVIM, z Biblioteką Miejską w Łodzi związana od 2019 roku. Specjalizująca się w literaturze fantastycznej oraz reportażowej. Często prowadząca zajęcia z dziećmi i młodzieżą, podczas których stara się zarażać uczestników miłością do książek, ale również wrażliwością na różnorodność wielokulturowość świata. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, kultury krajów skandynawskich oraz historii kina.

ANNA BINIEK – ukończyła filologię japońską, jednak jej miłość do książek zaowocowała pracą w Bibliotece TUVIM w Łodzi. Do woich największych pasji zalicza gry komputerowe, o których zresztą sporo mówi na swoim kanale na YouTube. Oprócz tego w wolnych chwilach gra w gry planszowe, ogląda anime i poznaje nowe przepisy kulinarne.

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy pod adresem: filia_63@biblioteka.lodz.pl lub pod nr tel. 574 410 063