Otwarcie Festiwalu oraz instalacji „Misja Kosmos”

Otwarcie Festiwalu oraz instalacji „Misja Kosmos”

czytelnia/instalacja (dla wszystkich) / autorka: Adźka Bielecka
1 października (piątek) / godz. 18.00 / miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

Jak co roku, centralnym miejscem Festiwalu Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA będzie czytelnia w formie artystycznej instalacji. Przestrzeń zaprojektowana przez Adźkę Bielecką w vintage’owym klimacie stanie się przyjaznym miejscem dla całych rodzin. Czerpiąc z szeroko rozumianej wizji kosmosu, zaprosi do wejścia w interakcje z bohaterkami Festiwalu – popularnonaukowymi książkami obrazkowymi z takich wydawnictw, jak: Publicat, Wilga, Ezop, Media Rodzina, Dwie siostry, Wytwórnia, Entliczek, Zakamarki czy Muchomor.

Czytelnia festiwalowa będzie inspirować nie tylko do sięgnięcia po przeróżne książki o tematyce naukowej, ale i sprowokuje stawianie pytań, myślenie krytyczne oraz usatysfakcjonuje romantyczne dusze tęskniące za podróżami międzyplanetarnymi… Będzie to miejsce, gdzie „science” spotyka się z „fiction”,  by zachęcać małych i dużych do poszukiwań i rozwijania swoich pasji.

ADŹKA BIELECKA  – graficzka po łódzkiej ASP, scenografka, z zamiłowania projektantka identyfikacji, wzorów na tkaniny. Rzemieślniczka robiąca w reklamie i kulturze oraz wszystkim, co niespodziewanie wpadnie po drodze. Od 2010 roku jako Karamba przenosi pomysły do trójwymiaru. Pod tą marką projektuje i wykonuje pluszaki z tkanin z recyklingu. Wymyśla interaktywne obiekty dla dzieci, lalki i scenografie do spektakli i filmów.

Dzięki KSIĘGARNI DO DZIEŁA nasi czytelnicy będą mieli możliwość zakupu książek, z którymi spotkają się podczas Festiwalu. Stoisko tej wyjątkowej łódzkiej księgarni będzie czynne w dwa festiwalowe weekendy (01-03 oraz 08-010 października) w godzinach otwarcia czytelni/instalacji.

Ponadto wraz z BIBLIOTEKĄ MIEJSKĄ W ŁODZI zapraszamy uczestniczki i uczestników Festiwalu do wymiany książek. Specjalny kącik do bookcrossingu pomoże nam dać książkom nowe życie. Zachęcamy do zostawienia swojej przeczytanej już książkę i/lub wzięcie nowej. Bookcrossing będzie czynny w godzinach otwarcia czytelni/instalacji.

Godziny otwarcia czytelni/instalacji: 
01.10 (piątek) – godz. 18.00-20.00
02-03.10 (sobota-niedziela) – godz. 10.00-20.00
04-07.10 (poniedziałek-czwartek) – godz. 12.00-20.00
08-10.10 (piątek-niedziela) – godz. 10.00-20.00

WSTĘP BEZPŁATNY. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. 

Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość wejściówek oraz imiona i nazwiska uczestników
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź)

autorka ilustracji: Adźka Bielecka