Nie z tej Ziemi

Nie z tej Ziemi

koncert finałowy Festiwalu dla całych rodzin / Asi Mina i Kwartet SONOS
10 października (niedziela) / godz. 17:00 / miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

BRAK WOLNYCH MIEJSC. LISTA REZERWOWA PĘKA W SZWACH.

SONOS leci w KOSMOS a za sterami ASI MINA.

To oznacza, że zapraszamy Was wszystkich: małych i dużych, na koncert w trakcie którego usłyszycie fragmenty znanych utworów z równie znanych filmów science-fiction w nowych aranżacjach. Będzie muzyka, opowieści, zagadki, obrazy – wszystko to, co pomoże nam oderwać się od planety Ziemi i polecieć bardzo wysokooooo, aby spotkać obce cywilizacje w odległych galaktykach. 

Wędrówki i walki wśród gwiazd czyli Star Trek i Star Wars, Grawitacja, Avengers i Superman z planety Krypton,  to tylko niektóre z tytułów, których motywy muzyczne usłyszymy podczas koncertu na zakończenie Festiwalu Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA. Pojawią się też inne konteksty, bo jak przy kosmiczno-dźwiękowej okazji nie zaśpiewać piosenki Gwiezdnego Chłopca o  historii Majora Toma? 

Nie chcemy Wam wszystkiego zdradzać, przecież KOSMOS to ciągle wielka tajemnica i właśnie dlatego tak nas wszystkich fascynuje. Lećmy!

Kwartet/Załoga w składzie: 
Małgorzata Hlawsa – flet
Marta Huget-Skiba – skrzypce
Anna Grzybała – altówka
Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela
Ola Skiba – wokal
Kapitanka tego statku kosmicznego: Asi Mina aka Joanna Bronisławska  

JOANNA BRONISŁAWSKA / ASI MINA – artystka, muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Urodziła się w 1975 roku w Katowicach gdzie mieszka i pracuje. Artystka związana z wytwórnią niezależną mik.musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem. Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą „Wszystko mam!Tylko gdzie?”. Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granica (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Unsound Festival Kraków, c-side Festival Izrael, SKIF San Petersburg, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn). Od ponad 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne. Lubi ludzi. Ciągle gdzieś biegnie. Dużo rozmyśla. 
www.facebook.com/AsiMinaaa

SONOS KWARTET – to cztery osobowości, cztery różne instrumenty i temperamenty. W zespole flet swoim brzmieniem poszerza możliwości sonorystyczne grupy instrumentów smyczkowych. A grupa ta jest wyjątkowa – to trzon, znanej w Polsce i w Europie, Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO.
http://kwartetsonos.com/

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy. 

Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość bezpłatnych wejściówek, imiona i nazwiska uczestników 
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź)