Którędy do gwiazd?

Którędy do gwiazd?

spotkanie autorskie (7+) / autorka: Anna Czerwińska-Rydel
3 października (niedziela) / godz. 17.00 / miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

Spotkanie autorskie wokół książek:
– „Którędy do gwiazd? Historia Elżbiety Heweliusz, pierwszej kobiety astronom” (tekst: Anna Czerwińska-Rydel, projekt graficzny i rysunki: Marta Ignerska. Wydawnictwo Muchomor, 2014
– „Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem” (tekst: Anna Czerwińska-Rydel, ilustracje: Agata Dudek, projekt graficzny: Małgorzata Frąckiewicz/Poważne Studio. Wydawnictwo Muchomor, 2011
– biografią Stanisława Lema (wydawnictwo Literatura, 2021).

W rozmowie, spotkamy się z historiami osób, niezwykłych, jak na swoje czasy, zafascynowanych kosmosem, ale i z uporem realizujących swoje pasje. Co łączy Elżbietę Koopmann Heweliusz, pierwszą kobietę astronom ze Stanisławem Lemem? Jak odkrywa się tajniki biografii słynnych osób, naukowców i wizjonerów? Dlaczego należy pielęgnować w sobie ciekawość, przydatną w życiu każdego człowieka, niezależnie od profesji, którą zajmie się w swoim życiu?

Rozmowa o sztuce pisania tekstów, o tym, w czym pomaga obraz oraz  jak fascynująca może być historia nauki i jak przeplata się z nią literatura, a może i fikcja.

Prowadzenie spotkania: Anna Mrozińska-Szmajda.

ANNA CZERWIŃSKA-RYDEL – muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY. Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach. Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci (trzy opowieści biograficzne o słynnych gdańszczanach), Gdańskiej Trylogii 2 (trzy opowieści biograficzne o wybitnych gdańszczankach) oraz Gdańskiej Trylogii 3 (trzy opowieści biograficzne o wielkich gdańskich artystach). Na podstawie jej książki „Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita powstał spektakl” dla dzieci w reżyserii Michała Derlatki, którego premiera odbyła się w 2013 roku w Teatrze Miniatura.

 WSTĘP BEZPŁATNY. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. 
 
Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość wejściówek oraz imiona i nazwiska uczestników
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź)