Jak wykorzystać związek książki obrazowej i psychoanalizy w rozmowach dorosłych o uczuciach?

Spotkania. Jak wykorzystać związek książki obrazowej i psychoanalizy w rozmowach dorosłych o uczuciach?
CZWARTEK 22 PAŹDZIERNIKA 2020

godz. 18:00
Rozmowa Iwony Chmielewskiej i Jolanty Liczkowskiej-Czakyrowej
Wiek uczestników: 16+

UWAGA! Spotkanie odbędzie się w formule online! Link do spotkania pojawi się na na naszej stronie na fb:

http://na naszej stronie na fb https://www.facebook.com/kropkapluskreska

 

 

Rozmowa o tym, jak „dzięki” książce obrazowej i z jej towarzyszeniem można dyskutować o tym co ważne. Spotkanie z Iwoną Chmielewską i Jolantą Liczkowską-Czakyrową będzie przyjrzeniem się, jak w ciągu kilkuletnich otwartych spotkań w Centrum sztuki Współczesnej w Toruniu picturebook stał się okazją do spotkań dorosłych, rozmów o emocjach, relacjach z dziećmi, odcieniach życia oraz o tym, co może dzięki książce i obrazowi wydarzyć się między ludźmi w różnym wieku.

Jolanta Liczkowska-Czakyrowa absolwentka Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Sankt Petersburgu, specjalność pedagogika specjalna – neurologopedia. Absolwentka Krakowskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Superwizor Pracowni Wspierania Rozwoju AIM w Toruniu. Pracuje w gabinecie prywatnym jako psychoterapeuta psychoanalityczny. Pomysłodawczyni i współprowadząca (przez 3 lata) cykl comiesięcznych spotkań pt. „Dobry pretekst do rozmowy o…” w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu. Współprowadząca (do 2017 roku) wraz z Iwoną Chmielewską comiesięczny cykl „Spotkania psychoanalizy z picturebookiem” w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Uczestniczy, jako ekspertka (psychoterapeuta psychoanalityczny) w różnych inicjatywach, m.in. W spotkaniach filmowych w cyklu „Filmoterapia z sensem”, w Retrospektywie Davida Lyncha, w spotkaniach filmowych Płock i Novekino. Prowadzi systematyczne superwizje dla terapeutów różnych specjalności, których przedmiotem jest poznawanie i rozumienie emocjonalnego rozwoju dziecka oraz relacji rodzic-dziecko. Prowadzi systematyczne spotkania kliniczne dla grupy psychologów i psychoterapeutów.

Iwona Chmielewska- urodzona w Pabianicach, polska autorka i ilustratorka książek dla dzieci i dorosłych. Mieszka i pracuje w Toruniu. Tworzy głównie autorskie książki picture book, których większość jest wydawana w Korei Południowej, gdzie znana jest jako 이보나 흐미엘레프스카 Uhonorowana międzynarodowymi nagrodami ilustracji sztuki takimi jak: Złote Jabłko na Biennale Ilustracji w Bratysławie (2007) i trzy razy w Bolonii na Targach Książek dla Dzieci i Młodzieży Bologna Ragazzi Award (2011, 2013, 2020). Dwukrotnie znalazła się w ścisłym finale nominowanych do nagrody Hansa Christiana Andersena przyznawanej co dwa lata przez Międzynarodowe Stowarzyszenia IBBY (2018, 2020). Dwa razy jej książki otrzymały nominację do Deutscher Jugendliteraturpreis. Książka „Jak ciężko być królem” została wyróżniona nagrodą Polish Graphic Design Awards 2018. Za książkę „Kołysanka dla babci” otrzymała Bologna Ragazzi Award 2020 w kategorii New Horizons dzięki czemu została, jako jedyna autorka na świecie, trzykrotną laureatką tego ilustratorskiego „Oscara”. Jej prace były prezentowane na licznych wystawach w Polsce i na świecie. Kilkakrotnie pokazywała swoje prace w Łodzi, która pojawia się jako ważny pejzaż w książce „Kołysanka dla babci. O tkaninach najbliższych”.

ZAPISY:
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Liczba uczestników jest ograniczona. Obowiązują zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org lub +48 506 103 207 (w godz. 10:00-16:00).