Jak wykarmić się z rysowania? Twórcze śniadanie z Dawidem Ryskim

Jak wykarmić się z rysowania? Twórcze śniadanie z Dawidem Ryskim

spotkanie (dla studentów kierunków artystycznych związanych z ilustracją )
2 października (sobota) / godz. 11.00 / miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi (NieWinni)

Jak rysowanie samochodów strażackich w przedszkolu i miłość do deskorolki mogą dać początek wielkiej zawodowej przygody? Jak z architekta krajobrazu stać się jednym z bardziej cenionych rysowników, tworzących ilustrację prasową, projekty murali, czy grafiki dla firm odzieżowych? Jak z perkusisty i fana muzyki  metalowej, stać się autorem okładek płytowych i plakatów koncertowych? Jak wejść we współpracę z niemieckim prestiżowym wydawnictwem i tworzyć z nimi książki dla najmłodszych? I wreszcie, jak zostać autorem identyfikacji graficznej 3 edycji Festiwalu Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA. Misja Kosmos?

Zapraszamy studentów kierunków artystycznych związanych z ilustracją na spotkanie z Dawidem Ryskim. W kameralnej, stolikowej atmosferze, przy wspólnym śniadaniu będziecie mogli porozmawiać z Dawidem o tym, jaka jest specyfika współczesnego rynku wydawniczego? Jak na nim zaistnieć, by móc się wykarmić z rysowania? Jak wypracować swój własny styl i promować swoje prace? 

DAWID RYSKI – urodzony w 1982 roku. Z wykształcenia architekt krajobrazu, mieszka i pracuje w Puławach. Autor licznych ilustracji prasowych (Computer World, The Washington Post The New York Observer,  L’Optimum, American Lawyer Magazine, Esquire) oraz wielu plakatów koncertowych (Franz Ferdinand, Editors, Nomeansno, Twin Shadow, Enter Shikari). Zajmuje się też projektowaniem murali, okładek do płyt i książek oraz grafik dla firm odzieżowych. Jest autorem ilustracji do 4 książek dla najmłodszych, wydanych przez prestiżowe niemieckie wydawnictwo Little Gestalten. 

WSTĘP BEZPŁATNY. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość wejściówek oraz imiona i nazwiska uczestników
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź.