Idol. Mikołaj Kopernik

Idol. Mikołaj Kopernik

warsztat plastyczny (6+) / prowadzenie: Justyna Styszyńska
8 października (piątek) / godz. 18.00 / miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

Zapraszamy na warsztat z Justyną Styszyńską, autorką książek aktywnościowych o sławnych ludziach nauki i sztuki. Stworzyła ona serię interaktywnych książek „IDOL” (wydawnictwo Widnokrąg), dających okazję do przyjrzenia się wielkim postaciom, które wniosły cenny wkład do światowej nauki, kultury czy sztuki i mogą być wzorem do naśladowania.

Książka, która stanowi punkt wyjścia do warsztatów, w przystępnej i bardzo atrakcyjnej formie przedstawia życie i pracę Mikołaja Kopernika, a także zabiera czytelników w prawdziwą podróż w czasie do Polski epoki renesansu. Czy nazwisko Kopernik coś oznacza? Czy dziś, patrząc w niebo, widzimy te same gwiazdy, które on widział? Dlaczego teoria heliocentryczna uważana jest za przełomową w dziejach ludzkości? Mikołaj Kopernik był wielkim astronomem, ale nie wszyscy wiedzą, że był również powszechnie szanowanym lekarzem i duchownym, znał się na prawie, matematyce, ekonomii, tłumaczył także literaturę – jednym słowem był człowiekiem renesansu. 

JUSTYNA STYSZYŃSKA – ilustratorka, graficzka, a jednocześnie nauczycielka, pracująca na co dzień z dziećmi i młodzieżą. Absolwentka wydziału grafiki na Europejskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysowaniem i nauczaniem. Tematami książek Justyny Styszyńskiej są zazwyczaj natura i człowiek. Jest ona autorką serii książek „Zwykli- niezwykli mieszkańcy Lasu, Łąki, Biegunów i Gór”, zeszytów ćwiczeń z serii „Idol” o Marii Skłodowskiej-Curie, Fridzie Kahlo, Mikołaju Koperniku i Poli Negri. Jej książki są nie tylko ciekawe i zabawne, ale pozwalają się czytelnikowi nauczyć czegoś nowego o otaczającym świecie. W swoich ilustrowanych opowieściach porusza ona nie tylko uczucia dzieci, ale także ich ciekawość świata i kreatywność, a także stymuluje ich rozwój intelektualny. Technika ilustrowania Justyna Styszyńskiej łączy tradycyjne malarstwo z rysunkiem na komputerze. Nie ma kresek, nie ma linii, nie ma szkicu. Są plamy barwne o różnej fakturze i kolorystyce. 

CENA BILETU: 10 zł od każdej osoby. 

Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość biletów, imiona i nazwiska oraz wiek uczestników 
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź)

Bilety będzie można wykupić w kasie Festiwalu pół godziny przed wydarzeniem. Uwaga płatność w kasie tylko gotówką.