Fizyka śniadaniowa

Fizyka śniadaniowa

warsztat rodzinny (4+) / prowadzenie: mgr Jerzy Krysiak
3 października (niedziela) / godz. 10.30 / miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

BRAK WOLNYCH MIEJSC. LISTA REZERWOWA PĘKA W SZWACH.

W ramach partnerstwa z Festiwalem KROPKA+KRESKA Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza Was na warsztat  „Fizyka śniadaniowa”.  W niedzielny poranek będziecie mieli okazję przeprowadzić doświadczenia, które mogą być wykonywane przy użyciu tego, co możemy znaleźć w naszej kuchni. Okazuje się, że przy użyciu kuchennych przedmiotów i niektórych środków spożywczych da się wykonywać ciekawe doświadczenia ilustrujące i wyjaśniające zjawiska fizyczne. Doświadczenia dotyczą między innymi optyki, mechaniki, elektrostatyki, hydrostatyki. Zajęcia są skierowane głównie do najmłodszych widzów, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z przedmiotem FIZYKA. Jednak i ci, którzy otarli się już o ten przedmiot również znajdą coś ciekawego.

MGR JERZY KRYSIAK– doświadczony demonstrator  i twórca pokazów fizycznych. Od wielu lat swoimi pokazami wspomaga wykładowców Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi zajęcia bogato ilustrowane pokazami nie tylko dla studentów, ale i dla młodzieży odwiedzającej Wydział. W ciekawy i przystępny dla każdego sposób potrafi opowiadać o zjawiskach fizycznych. Uczestnik wielu festiwali i pikników naukowych na terenie Łodzi i poza nią. Jest członkiem Ogólnopolskiego Klubu Demonstratorów Fizyki.

WSTĘP BEZPŁATNY. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość biletów, imiona i nazwiska uczestników oraz wiek dzieci
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź