Co robić, gdy czuję strach?

Warsztaty taneczno-ruchowe: Co robić, gdy czuję strach?
SOBOTA 17 PAŹDZIERNIKA 2020

godz. 18:00
Warsztat z Mirą Marcinów inspirowany książką „Nie bój się! Wielka księga strachu (nie tylko) dla cykorków” (Milada Rezková, Jakub Kaše, Lukáš Urbánek. Wydawnictwo Nasza Księgarnia)
Wiek uczestników: 7-11 lat

Strach, tak jak każda inna emocja jest nam potrzebny. Odpowiednie jego wyrażanie sygnalizuje potrzeby, które nie zostały zaspokojone, alarmuje o sytuacji zagrożenia oraz może mobilizować do działania. Czasem kryje się też w innych uczuciach – jak pisze autorka książki „Nie bój się!” – złość to właśnie „strach w przebraniu”.

Podczas warsztatów taneczno-ruchowych zajmiemy się tym, co dzieje się z naszym ciałem, kiedy czujemy strach – wsłuchamy się w jego odgłosy i sygnały. Spróbujemy zrozumieć jego język i przełożyć na język tańca i ruchu. Oraz poszukać metod na nasze lęki.

Mira Marcinów – doktorka psychologii, tancerka, filozofka, terapeutka tańcem, autorka czterech książek, m.in. Historii polskiego szaleństwa, za którą była nominowana do Poznańskiej Nagrody Literackiej (2019) oraz prozy: Bezmatek (Wyd. Czarne, 2020). Adiuntka w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Współzałożycielka i dyrektorka Ośrodka Myśli Psychoanalitycznej oraz prezeska Fundacji IFiS PAN. Laureatka Nagrody Premiera za rozprawę doktorską i stypendium naukowego dla wybitnych młodych naukowców oraz finalistka Nagród Naukowych „Polityki”. Szkoliła się w dziedzinie psychoterapii tańcem w Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii (Poznań). Szlify
instruktora improwizacji ruchu i symboliki ciała zdobywała w Instytucie Dynamiki Tańca i Ruchu (Essen).

ZAPISY:
UWAGA! Brak miejsc. Lista rezerwowa też trzeszczy w szwach!