Wielkie Gorące Szybkie Puff

Wielkie Gorące Szybkie Puff

spektakl (8+) / Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach
9 października (sobota) / godz. 18.00 / miejsce: Studio Filmowe Arterion (ul. Pomorska 69/71)

W jaki sposób powstał wszechświat i czy kiedyś przestanie istnieć? Co było przedtem, a co stanie się potem? Czym są czarne dziury, skąd wzięła się Ziemia i jak wygląda życie gwiazdy… Co zrobić z czasem, którego nie ma i czym była nicość… Dlaczego protony i elektrony szalały na „imprezie narodzinowej wszechświata” i jakie były tego konsekwencje… No i co z tym czwartym wymiarem?!

Trudne pytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi okazują się w pełnej humoru inscenizacji – zrealizowanej częściowo w konwencji teatru w teatrze – fascynujące, zabawne i zrozumiałe nawet dla tych, którzy nigdy nie interesowali się astrofizyką. Jak mówi jeden z bohaterów, kosmiczna rozróba trwa na całego, a scena pełna jest wektorów i pracząstek, aktorskiej energii oraz ożywionych form…

Spektakl na podstawie książki Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera „Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią” (wydawnictwo Publicat) z drobną domieszką „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i jeszcze drobniejszą domieszką tekstów Pawła Chomczyka.

Spektakl „(…) stanowi szaloną eskapadę przez cząstki elementarne, zalążki pierwszych galaktyk i spotkania z kapryśnymi (a jakże!) gwiazdami. (…) pokazano nie tylko zagadnienia z obszaru fizyki, chemii, czy astronomii, ale i na tej kanwie przedstawiono ludzkie uczucia, nie bez humoru. Katowicka premiera nie znudzi najmłodszych, rozbawi dorosłych, a co najważniejsze, przyczyni się do zapamiętania niejednej ciekawostki o kosmosie”. (Paweł Kluszczyński, Turbodźwiękowa e-lekcja, e-teatr, 19.01.2021)

Przedstawienie otrzymało nominację do nagrody teatralnej Złota Maska 2020 w województwie śląskim w kategorii spektakl dla młodych widzów.

ADAPTACJA I REŻYSERIA: Paweł Chomczyk
SCENOGRAFIA: Małgorzata Tarasewicz-Wosik
MUZYKA: Jerzy Bielski
PRZYGOTOWANIE WOKALNE: Dorota Dakszewicz
ASYSTENT REŻYSERA: Michał Skiba
AKTORZY: Krystyna Nowińska, Ewa Reymann, Michał Skiba, Bartosz Socha ze specjalnym udziałem autora Bogusia Janiszewskiego oraz reżysera Pawła Chomczyka, głosy dzieci: Tymon Chomczyk, Krystian Chomczyk

Czas trwania: 65 minut.
Premiera: 06.12.2020

W spektaklu wykorzystano utwór Life (corporate) Infraction Audio www.inaudio.org

Trailer do spektaklu możesz zobaczyć tutaj

Wstęp bezpłatny.  Obowiązują zapisy.

Rezerwacji można dokonać:

1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość bezpłatnych wejściówek, imiona i nazwiska uczestników 
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź)

autor fotografii: Tomasz Zakrzewski