Sztuka emocji a picturebook

Spotkanie: Sztuka emocji a picturebook czyli „myślące książki” o tym, co poza intelektem…
SOBOTA 24 PAŹDZIERNIKA 2020

godz. 12:00
Rozmowa z Jiwone Lee. Prowadzenie spotkania: Anna Mrozińska-Szmajda
Wiek uczestników: 13+
Spotkanie i rozmowa będą transmitowane online.

Gdzie są uczucia? Jak się o nich mówi w kulturze, w której raczej się je ukrywa? O koreańskich książkach o emocjach opowie Jiwone Lee – tłumaczka, wykładowczyni, animatorka kultury, mentorka laureatek i laureatów Bologna Ragazzi Award. Spotkanie i rozmowa on-line, transmitowane w Fabryce Sztuki. Spotkanie dla osób zainteresowanych sztuką książki obrazowej.

Jiwone Lee- urodzona w Seulu, w Korei południowej. Studiowała polonistykę i literaturę rosyjską na Wydziale polonistyki na Uniwersytecie Hankuk Języków Obcych w Seulu oraz Historię Sztuki na Uniwersytecie Jagielońskim pod kierunkiem prof. W.Bałusa (praca magisterska „Sztuka dla dziecka – polska ilustracja książek dziecięcych w latach 50 i 60-tych XX wieku), a następnie na Uniwersytecie A.Mickiewicza w Poznaniu (doktorat „Polska Szkoła Ilustracji”). Wykładowczyni Hankuk University of Foreign Studies (Polonistyka) oraz Illustration dept. University of Seoul (Historia Ilustracji), a w latach 2000-2002 również na UAM w Poznaniu. Oprócz pracy dydaktycznej zajmuje się historią ilustracji, redagowaniem książek obrazkowych oraz popularyzacją kultury polskiej jako animatorka wydarzeń kulturalnych, tłumaczka i agentka literacka. W roku 2013 otrzymała Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Przetłumaczyła ponad 50 książek.

ZAPISY:
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Liczba uczestników jest ograniczona. Obowiązują zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org lub +48 506 103 207 (w godz. 10:00-16:00).