Skąd się wziął wszechświat i jak to możliwe, że z niczego?

Skąd się wziął wszechświat i jak to możliwe, że z niczego?

humorystyczne spotkanie warsztatowe (8+) / prowadzenie: Boguś Janiszewski i Max Skorwider
9 października (sobota) / godz. 15.00 / miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

Co się tak naprawdę wydarzyło 14 miliardów lat temu? Jak się robi galaktyki? Na czym polega nieskończoność? Czym jest czas w tej perspektywie i historia ludzkości? Wokół takich pytań  będziemy poruszać się podczas warsztatu z Bogusiem Janiszewskim i Maxem Skorwiderem – autorami książki „Kosmos. To czego dorośli Ci nie mówią” (wydawnictwo Publicat 2019). Boguś i Max poważanie traktują młodego czytelnika, o trudnych sprawach mówią w sposób formalnie prawdziwy, a w dodatku – z dużym poczuciem humoru i w przystępny sposób.

„Kosmos” to lekko napisana i świetnie zilustrowana podróż przez wszechświat – od Wielkiego Wybuchu i podstaw fizyki aż po życie codzienne gwiazd i planet, dodatkowo proponująca prowokacyjne spojrzenie na różne mity i skomplikowane pojęcia.

BRONISŁAW JANISZEWSKI – Z wykształcenia polonista, trener, coach. Absolwent studiów MBA. Całe swoje zawodowe życie poświęcił rozwijaniu niepublicznej edukacji. Jest przekonany, że świat da się zmienić na lepsze i należy to robić poprzez prawdziwą reformę szkoły. Obecnie intensywnie zaangażowany w rozwój Spark Academy – progresywnej, niepublicznej szkoły podstawowej i średniej w Poznaniu. Wierzy w edukację spersonalizowaną, dlatego w Sparku zajmuje się wdrażaniem narzędzi związanych z tutoringiem oraz metod projektowych. Raport FRIS określa go jako Wizjonera Entuzjastę, który jest: „…kreatywny, wrażliwy i ciekawy świata, łatwo go zainspirować. Potrafi korzystać z wyobraźni i tworzyć nowe pomysły lub idee.”

MAX SKORWIDER – artysta-grafik, profesor uczelniany, kierownik Katedry Grafiki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Adiunkt w pracowni Litografiii, prowadzi też zajęcia z powieści graficznej. Działa aktywnie na rynku artystycznym, jak i komercyjnym. Zajmuje się grafiką projektową, plakatem, ilustracją prasową, kuratorowaniem wystaw oraz innymi formami sztuki współczesnej. Uczestnik wystaw zbiorowych oraz indywidualnych (Wielka Brytania, Niemcy, Rosja, Boliwia, Peru, Ekwador, Meksyk, Włochy, Francja, Belgia, Japonia, Chiny), wielokrotnie nagradzany w kraju i zagranicą. Stały współpracownik tygodnika Polityka, Kultury Liberalnej w zakresie ilustracji i komentarzy politycznych. Ilustrator książek dla dzieci i młodzieży.

CENA BILETU: 10 zł od każdej osoby. 

Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość biletów, imiona i nazwiska oraz wiek uczestników  
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź)

Bilety będzie można wykupić w kasie Festiwalu pół godziny przed wydarzeniem. Uwaga płatność w kasie tylko gotówką.