Rzeczy niewyobrażalne

Rzeczy niewyobrażalne

warsztat futurologiczny (6+) / prowadzenie: Anna Jurek
9 października (sobota) / godz. 12.00 / miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

Warsztat futurologiczny z Anną Jurek będzie inspirowany „Bajkami robotów” Stanisława Lema, a także książkami: „Kwarki, fotony i jajko na twardo, czyli fizyka kwantowa i jej tajemnice” (Kaid-Salah Ferron Sheddad, wydawnictwo Adamada) oraz „Księżyc zapomniał” Jimmy Liao (Wydanictwo Officyna).

Albert Einstein powiedział „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.” Przyjrzymy się zatem wyobraźni i jej funkcji.

Czym jest wyobraźnia? Jak i gdzie istnieje? Dlaczego istnieje i po co? Następnie stworzymy katalog rzeczy wyobrażalnych i niewyobrażalnych. Do którego katalogu należą kosmiczne odległości, czarne dziury, grawitacja, czas, kwarki, fotony? Do czego zainspirują nas książki – słowo i obraz  w nich obecne?

ANNA JUREK – edukatorka i filozofka. Propagatorka programu „Filozofowania z dziećmi” autorstwa Matthew Lipmana, według którego prowadzi warsztaty z dziećmi i szkolenia dla nauczycielek i nauczycieli. Licencjonowana trenerka w zakresie Projektu Edukacji Filozoficznej ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ™ autorstwa Jarosława Spychały. Współpracuje z teatrami, Wydawnictwem Dwie Siostry, Łódzkim Uniwersytetem Dziecięcym i Festiwalem Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA. Absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Wiceprezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK. W 2017 r. otrzymała odznakę „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” za działalność na rzecz Miasta godną szczególnego uznania. Na Instagramie prowadzi profil pani.cogito.filozofuje.

CENA BILETU: 10 zł od każdej osoby. 

Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość biletów, imiona i nazwiska oraz wiek uczestników  
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź)

Bilety będzie można wykupić w kasie Festiwalu pół godziny przed wydarzeniem. Uwaga płatność w kasie tylko gotówką.

autor fotografii: Rami Shaya