Piękny jest robot. Opowieści z krainy kwantów

Piękny jest robot. Opowieści z krainy kwantów

spektakl narracyjny (6+) / opowiadacze: Jacek Kaczmarek, Patrycja Napierała
2 października (sobota) / godz. 19.00 / miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

Storytelling w wykonaniu Jarka Kaczmarka (opowiadanie i muzyka) oraz Patrycji Napierały (muzyka elektroniczna) to fantastyczne opowieści w muzycznej oprawie, czerpiące z poetyki „Bajek robotów” Stanisława Lema oraz inspirowane odkryciami współczesnej nauki.

Czy prawa ze świata kwantów – takie, jak możliwość istnienia cząsteczki w dwóch miejscach naraz (jeśli nikt na nią nie patrzy) albo fakt, że wydarzy się to, co jest bardzo mało prawdopodobne (jeśli będzie miało odpowiednio dużo czasu) – mogą być motywami do opowiadania fantastycznych historii?

Posłuchajcie opowieści ilustrowanych muzyką elektroniczną: o nieprawdopodobnym smoku, nieobliczalnej maszynie i najpiękniejszym robocie… Dowiedźcie się, jak piękne są oczy rżnięte w gwiazdy, piękne antenki zakręcone, piękne są lica metaliczne, układy zero-jedynkowe. Jak piękny jest robot!

JAROSŁAW KACZMAREK – opowiadacz, pisarz, autor piosenek, animator kultury. Współzałożciel Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.” – pierwszej w Polsce grupy zajmującej się profesjonalnie sztuką opowiadania w różnorodnych formach. Współtwórca programu i wykonawca czternastu edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania w Warszawie (2006-2021). Prowadzi warsztaty opowiadania dla dzieci i dorosłych, współpracując z wieloma instytucjami, m.in. Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, Domem Spotkań z Historią, Muzeum Warszawy, Muzeum Historii Żydów Polin ,Centrum Edukacji Obywatelskiej, Narodowym Centrum Kultury, Instytutem Teatralnym w Warszawie. Autor książek dla dzieci i młodzieży o tematyce sportowej: m.in. „Gole wszech czasów”, „Skoczkowie. Tajemnice mistrzów”, „Siatkówka. Mistrzowska gra”.

PATRYCJA NAPIERAŁA – perkusjonistka, pedagożka, na stałe grająca w zespołach: Shannon, Same Suki, Kayah & Transoriental Orchestra, Sama Yoon, Hoboud, PompaDur. Również muzyk sesyjny. Przez blisko dwie dekady grała w zespołach takich jak: Balkan Sevdah, Danar, Karpatia, Kayanis, Maayan, Pako Sarr. Współpracowała z Justyną Steczkowską, Katarzyną Nosowską, Czessbandem, Zbigniewem Namysłowskim, Orkiestrą Kameralną Aukso, Zygmuntem Koniecznym, Wojciechem Hoffmanem, Carrantuohill, Le loup qui danse.

CENA BILETU: 10 zł od każdej osoby. 

Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość biletów oraz imiona i nazwiska widzów
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź)

Bilety będzie można wykupić w kasie Festiwalu pół godziny przed wydarzeniem. Uwaga płatność w kasie tylko gotówką.