Opowieści kosmicznego pyłu, czyli historie z nieskończonością w tle

Opowieści kosmicznego pyłu, czyli historie z nieskończonością w tle

spektakl narracyjny (6+) / opowiadaczka: Katarzyny Jackowskiej-Enemuo / muzyka: Antoni Sojka
10 października (niedziela) / godz. 12:00 / miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

Opowieści mają to do siebie, że nie znają granic. Przemieszczają się po (wszech)świecie lotem ptaka, docierają tam, gdzie nie dotrzemy sami i przynoszą nam okruszki odległych światów… Opowiemy Wam o gwieździe, która się śmiała, i o tym co z tego śmiechu wynikło. O tym, jak się Ziemia w Słońcu zakochała – i o pochodzeniu złota. O różnych pomysłach na Prapoczątek Wszechświata i Świata. O tym, jak atomy wystawiły pewnego generała do wiatru. I o dziecku, które Światu wyśpiewało kołyskę.

Te historie to fuzja baśni, mitologii i fizyki dla dzieci i nie-dzieci. Z żywą muzyką, z zagadkami, wspólnym śpiewaniem, interakcjami. Oparte są o źródła pisane i ustne, a także o autorskie wymysły i pomysły Katarzyny Jackowskiej-Enemuo.

Występują:

KATARZYNA JACKOWSKA-ENEMUO – z wykształcenia antropolożka kultury, z zawodu i natury – muzykantka, opowiadaczka historii, wędrownica i mama. Zbiera, wymyśla i opowiada historie dzieciom i dorosłym. Pisze piosenki, tworzy muzykę do spektakli. Jest autorką projektu „Nieuchronne” oraz książki „Tkaczka Chmur”.

ANTONI SOJKA – muzyk, wokalista i sound designer. Pisze teksty, komponuje i produkuje muzykę. Jest współtwórcą projektu „Baśnie o dorosłych” oraz założycielem i twórcą projektu „Nothing to Sniff”. Jako Antek Sojka tworzy autorską muzykę i teksty.

CENA BILETU: 10 zł od każdej osoby. 

Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość biletów, imiona i nazwiska widzów 
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź)

Bilety będzie można wykupić w kasie Festiwalu pół godziny przed wydarzeniem. Uwaga płatność w kasie tylko gotówką.

autorka fotografii: Michalina Gierasimiuk