Opowieści kosmicznego pyłu, czyli historie z nieskończonością w tle

Opowieści kosmicznego pyłu, czyli historie z nieskończonością w tle

spektakl narracyjny on-line (6+) / opowiadaczka: Katarzyny Jackowskiej-Enemuo / muzyka: Antoni Sojka
od 15 października (piątek) / godz. 18:00 / miejsce: YOU TUBE

Link do wydarzenia będzie aktywny od 15 października (piątek) od godz. 18.00: LINK
DOSTĘP BEZPŁATNY.

Opowieści mają to do siebie, że nie znają granic. Przemieszczają się po (wszech)świecie lotem ptaka, docierają tam, gdzie nie dotrzemy sami i przynoszą nam okruszki odległych światów… Opowiemy Wam o gwieździe, która się śmiała, i o tym co z tego śmiechu wynikło. O tym, jak się Ziemia w Słońcu zakochała – i o pochodzeniu złota. O różnych pomysłach na Prapoczątek Wszechświata i Świata. O tym, jak atomy wystawiły pewnego generała do wiatru. I o dziecku, które Światu wyśpiewało kołyskę.

Te historie to fuzja baśni, mitologii i fizyki dla dzieci i nie-dzieci. Z żywą muzyką, z zagadkami, wspólnym śpiewaniem, interakcjami. Oparte są o źródła pisane i ustne, a także o autorskie wymysły i pomysły Katarzyny Jackowskiej-Enemuo.

Występują:

KATARZYNA JACKOWSKA-ENEMUO – z wykształcenia antropolożka kultury, z zawodu i natury – muzykantka, opowiadaczka historii, wędrownica i mama. Zbiera, wymyśla i opowiada historie dzieciom i dorosłym. Pisze piosenki, tworzy muzykę do spektakli. Jest autorką projektu „Nieuchronne” oraz książki „Tkaczka Chmur”.

ANTONI SOJKA – muzyk, wokalista i sound designer. Pisze teksty, komponuje i produkuje muzykę. Jest współtwórcą projektu „Baśnie o dorosłych” oraz założycielem i twórcą projektu „Nothing to Sniff”. Jako Antek Sojka tworzy autorską muzykę i teksty.

autorka fotografii: Michalina Gierasimiuk