Niesamowity wszechświat – fizyka w tańcu

Niesamowity wszechświat – fizyka w tańcu

warsztat ruchowo-taneczny (9-99 lat) / prowadzenie: Andrzej Molenda
10 października (niedziela) / godz. 15:00 / miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

BRAK WOLNYCH MIEJSC. LISTA REZERWOWA PĘKA W SZWACH.

Warsztat inspirowany książką „Niesamowity wszechświat” Karoliny Bąkowskiej (wydawnictwo Nasza Księgarnia) będzie okazją do eksplorowania praw fizyki w ruchu i tańcu. Autorka książki daje nam wskazówki, jak poznawać wszechświat zgłębiając fakty naukowe, wybierając się w kosmos czy po prostu obserwując niebo. Podczas warsztatu będziemy poznawać wszechświat nie tylko poprzez obserwację eksperymentów z dziedziny szeroko rozumianej fizyki, ale również spróbujemy… stać się tymi eksperymentami. Wprawiając nasze ciała w ruch wybierzemy się w podróż po Układzie Słonecznym, dowiemy się dlaczego rzeczy zostają na miejscu w plecaku i na stole – a nie odlatują w przestrzeń. Zrozumiemy dlaczego planety są okrągłe i co to ma wspólnego z kroplą wody. Wreszcie zobaczymy i poczujemy, jak działa silnik rakietowy i dlaczego możemy polecieć w kosmos.

ANDRZEJ MOLENDA – doktor nauk fizycznych, dramaturg, tancerz, absolwent Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Nauczyciel, popularyzator nauki, pracownik Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Formuła warsztatu „Fizyka w tańcu” powstała we współpracy z Fundacją Materia w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Operator: Fundacja MateriaPartnerzy: Poleski Ośrodek Sztuki, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz miasto Łódź.

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy.  

Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość bezpłatnych wejściówek, imiona i nazwiska oraz wiek uczestników 
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź

autor fotografii: Mariusz Marciniak