Księżyc

Księżyc

spektakl + warsztat plastyczny (4+) / Mały Teatr Ilustracji
3 października (niedziela) / godz. 12:00, 15.00 / miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi

„Księżyc” to spektakl Małego Teatru Ilustracji, będący poetycką opowieścią o dążeniu do celu, o przyjaźni i marzeniach. Główny bohater, osadzony w świecie pełnym magicznych stworzeń i cudacznej roślinności, za wszelką cenę chce dotknąć tytułowego Księżyca.

Mały Teatr Ilustracji nawiązuje swoim działaniem do tradycji japońskiego teatru ilustracji/obrazu Kamishibai. Dosłownie słowo „kamishibai” oznacza sztukę teatralną przedstawianą na papierze (jap.”kami” – papier, „shibai” – sztuka). To niezwykle oryginalne połączenie książki ilustrowanej z teatrem. Metoda Kamishibai umożliwia swobodną interakcję prowadzącego z widzami, angażując publiczność w przebieg fabuły przedstawienia. Ilustracje, wciągają widzów w świat opowieści. Obrazy na planszach powstają z dbałością, o jak najwyższy poziom plastyczny.

Autorką ilustracji do spektaklu „Księżyc” jest Dobrusia Rafalska – młoda, zdolna ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

MAŁY TEATR ILUSTRACJI powstał z oczarowania japońską techniką Kamishibai. Duet: Anna Trzpil- Zagórska (ilustratorka, graficzka)  oraz Henryk Zagórski (muzyk, pedagog) prowadzą wydawnictwo, w ramach którego wydają niezwykłe książki obrazkowe o nazwie „Mały teatrzyk”.

DOBRUSIA RAFALSKA (ur.1990 r.), absolwentka katowickiej ASP, obroniła dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Grafiki Książki w 2015. Rok wcześniej została laureatką Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych oraz stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uprawia grafikę użytkową – projektuje plakaty, ilustracje, zajmuje się też książką artystyczną. Mieszka i tworzy w Katowicach. Laureatka kilku nagród i wyróżnień, m.in. II nagrody Festiwalu ZOOMART w kategorii kalendarz planszowy (Katowice 2015), Nagrody Biura Projektowania Systemów Cyfrowych za projekt dyplomowy pt. „Opracowanie graficzne opowiadań Witolda Gombrowicza” (Katowice 2015), nagrody jury dziecięcego i wyróżnienia Wydawnictwa Format w konkursie „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” za autorską książkę „Znajdka” (Katowice 2016), wyróżnień w ogólnopolskim konkursie na plakat Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy” (Gliwice 2013), czy Międzynarodowego Konkursu Kalendarzy i Kart Świątecznych Vidical (Warszawa 2013 i 2014). Od 2013 r. uczestniczy w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy. 

Rezerwacji można dokonać:
1. Wysyłając e-mail pod adres: zapisy@festiwalkropkaikreska.com. 
Prosimy o wpisanie:
– w tytule maila – nazwy wydarzenia
– w treści maila – ilość bezpłatnych wejściówek, imiona i nazwiska oraz wiek widzów
2. Telefonicznie pod numerem tel.: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00
3. Osobiście w biurze Teatru CHOREA (czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach: 11:00 – 17:00, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź)