fb10

Emocje i ich ekspresja to uniwersalny język dla wszystkich ludzi. Z różnych powodów zapominamy co on znaczy albo nie umiemy „w emocje”…

Kolejna edycja Festiwalu Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA poświęcona jest „sztuce uczuć”. I zrodziła się z potrzeby serca, obserwacji, namysłu i alarmujących diagnoz psychologów oraz pedagogów.
Dzieciom potrzeba edukacji emocjonalnej. Ale aby je wspierać, najpierw my – dorośli dobrze byśmy chcieli zastanowić się, jak zaopiekować się sobą w emocjach.
Dlatego na nasz Festiwal zapraszamy Was wszystkich. Dużych i małych. Dorosłych i nie całkiem. Z dziećmi i bez dzieci.

Festiwal Książki Obrazkowej Kropka+Kreska na różne sposoby zaprasza Was do kontaktu z książkami obrazkowymi i różnymi, inspirowanymi nimi tekstami kultury. Myślimy o nich jako ważnych towarzyszkach i przyjaciołach, dzięki którym możemy zadać sobie ważne pytania, przeżyć, doświadczyć, rozmawiać z innymi…
Chcemy pokazać Wam ważne książki i spektakle nimi inspirowane. Zaprosić Was na spotkania z twórczyniami książek obrazkowych, artystami i ekspertkami, na warsztaty, koncert i inne wydarzenia. Marzymy by nasz Festiwal Kropka+Kreska inspirował do spotkania z kulturą. Z książką, od której wszystko się zaczyna. I sztuką uczuć. Językiem, którym mówimy wszyscy.